Jak vybrat vánoční osvětlení

Bez světýlek si asi neumíme Vánoce ani představit. Navozují tu pravou vánoční atmosféru a lesknou se v nadšených dětských očích.

Stromeček osvícený pravými svíčkami je už naštěstí minulostí. Nemusíme se tedy bát, že na Štědrý den budeme volat hasiče. V dnešní době je vhodnější použít elektrické vánoční osvětlení. Mezi hlavní výhody elektrického vánočního osvětlení nebo osvětlení na baterie patří bezpečnost, trvanlivost a u LED osvětlení také nízká spotřeba elektrické energie.

Světelné řetězy

Vánoční světelné řetězy má na stromečku skoro každý. Dalším nejčastěji zdobeným místem pomocí světelných řetězů jsou okna, pokud se ale chcete od ostatních odlišit, zavěste řetězy volně na zeď nebo do rohu místnosti, ozdobte poličky, regály nebo krbové římsy.

Na co si dát pozor při výběru světelných řetězů: Zkontrolujte si, zda řetězy splňují bezpečností normy a zda mají dostatečné krytí. Při použití v interiéru by měl řetěz splňovat krytí IP20 a při použití v exteriéru krytí IP44.

Dopředu si promyslete, kam budete řetěz umisťovat, abyste měli osvětlení dostatečně dlouhé. U všech produktů na našem e-shopu uvádíme délku.

Na výběr máte z barevných řetězů, řetězů svítících studenou nebo teplou bílou barvou, blikajících řetězů nebo řetězů s flash efektem, tedy efektem záblesků, kdy řetěz působí dojmem padajícího sněhu.

Mimo klasických světelných řetězů u nás naleznete LED rampouchy nebo stále více oblíbené světelné záclony, pro osvětlení vašich oken nebo balkonových dveří.

Vánoční světelné dekorace

Vyšperkujte si váš interiér pomocí vánočních světelných dekorací. Ať už se jedná o LED závěsné dekorace, které zavěsíte do okna nebo stolní dekorace ve tvaru vánočního stromečku nebo hvězdy, tyto prvky vám pomohou navodit sváteční atmosféru.

Tip pro vás: LED světelné dekorace do interiéru. Díky LED technologii ušetříte výrazně za vaše účty za elektřinu, LED technologie vyniká dlouhou životností a bezpečností. Vnitřní dekorace by měly splňovat krytí IP20.

Hitem poslední doby jsou LED svíčky, které jsou vyrobeny ze skutečného vosku. Navíc blikají jako skutečná svíčka a některé typy mají také pohyblivý knot. Nemusíte se bát požáru, a tak je můžete umístit i na okno do blízkosti záclon a závěsů.

Vánoční osvětlení na baterie

Komu nevyhovuje klasické osvětlení do elektrické sítě, může si zakoupit vánoční dekorace nebo světelné řetězy na baterie. Nemusíte pak řešit připojení kabelů a osvětlení umístíte přesně tam kam potřebujete.

Venkovní vánoční osvětlení

Díky venkovnímu osvětlení můžete nasvítit vaše balkony, terasy, zahradní domky, římsy nebo celé fasády budov.

Venkovní vánoční osvětlení musí splňovat náročnější kritéria co se týče odolnosti vůči změnám počasí, stupeň ochrany IP by měl být minimálně 44. O krytí jsme psali zde.

I u venkovního osvětlení máte na výběr, neexistují pouze světelné řetězy ale také rampouchy, světelné záclony nebo dekorace.

Profesionální venkovní osvětlení

U nás na e-shopu nabízíme profesionální osvětlení do interiéru i exteriéru pro obce ale i domácnosti, kde si potrpí na kvalitu.

Jednotlivé profesionální řetězy můžete spojovat a vytvářet tak dlouhé světelné vánoční osvětlení pro nasvícení celé budovy. U většiny profi řetězů můžete spojit až deset segmentů.

Profi řetězy vynikají kvalitním zpracováním, odolností, dlouhou životností, flexibilitou a malou spotřebou elektrické energie, jelikož využívají LED technologii. Splňují krytí IP44 a můžete je nechat venku po celý rok.

Pár rad na závěr

Vánoční osvětlení nekupujte na tržnici, kde velmi často mívají necertifikované, a tedy i velmi často nebezpečné zboží.

Věnujte pozornost krytí IP. Pro exteriér by měla být hodnota alespoň 44.

Informujte se o napětí a příkonu, ať nejste zaskočeni vysokou spotřebou.

Pokud chcete ušetřit, pořiďte si LED vánoční osvětlení, má sice vyšší pořizovací hodnotu, ale má nízkou spotřebu elektrické energie, je úsporné a vyniká dlouhou životností.